Yeni Nesil Dijital Reklam Ajansı
Sosyal Medya
Arama
Eskişehir
+90 534 761 53 63

SEO NEDİR?

SEO NEDİR?

                     SEO NEDİR?

Açılımı Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO bu dönemde adından sıkça bahsettirmekte. Peki, SEO nedir? Ne işe yarar? Gelin birlikte inceleyelim.

Bir sitenin arama motorlarında hedeflenen görünürlüğünü ve performansını arttırmaya, sıralamayı en üstlere taşımaya yönelik yapılan bir çalışmadır. Çeşitli teknikler ve stratejiler içerir.

SEO tek seferlik bir şey değildir. Uzun ve rutin bir süreçtir, devamlı tekrarlanması gerekir. SEO’nun amacı; mevcut web sitenize ziyaretçi çekmek ve alıcıya çevirmektir. Ziyaretçi almayan bir web site ne kadar güzel olursa olsun değeri sıfırdır.

Optimizasyonu etkili hale getirmek için SEO araçları kullanır. Bu SEO araçları, ücretsiz olanlardan ücretli olanlara doğru değişiklik gösterebilir.

Rekabetin hızla arttığı dijital dünyada rakiplerinizden üstün olmak zorlu bir iş gibi görünebilir. Ama endişelenmenize gerek yok, SEO çalışmaları sayesinde bu sürecin üstesinden gelecek ve rakiplerinizden hızla ayrışacaksınız.

Peki, SEO çalışması nasıl yapılır?

SEO çalışması ciddi bir disiplin ve çalışma gerektirir

Öncelikli olarak detaylı bir araştırmayla sektör ve rakip firma analizi yapılmalıdır. Araştırma sonucu gerekli plan program hazırlandıktan sonra stratejik adımlar belirlenmeli ve uygulamaya geçilmelidir. Uygulama sonrasında alınan dönüşümler, web sitenin trafiği ve arama motoru sıralaması mutlaka raporlanmalıdır.

Sonuçları aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık dönemlerde rapor haline getirmek ve saklamak da kesinlikle ihmal edilmemelidir. Bu uzun ve rutin haline gelmesi gereken süreçten hemen bir sonuç beklemekte hata olur. Web siteniz, içerikleriniz, ürün ve hizmetleriniz süreci etkileyecek önemli faktörlerden birkaçıdır. Tıklanma sayınız, backlink sayınız ve anahtar kelimeleri doğru kullanımızda bu faktörlerin içerisinde yer alır. Bu süreç 6 ay ila 1 yıl kadar sürebilir. Zor ve meşakkatli bir iş olduğunu unutmamalı sabırlı ve istikrarlı olmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *